Çağla Pektaş Kimdir?
Çağla Pektaş 2017 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde lisans eğitimi almıştır. Yaptığı stajlar sayesinde zayıflama, kilo alma, anne ve çocuk beslenmesi, yoğun bakım hastalarında beslenme, enteral & parenteral nütrisyon, onkoloji hastalarında beslenme, kalp ve damar hastalıklarında beslenme, böbrek hastalarında beslenme, toplum beslenmesi ve halk sağlığı konularında tecrübe edinmiştir. Lisans bitirme tezinde ‘’D vitamini takviyesinin kanser hastaları üzerindeki etkileri’’ konusunu araştırmıştır. Başarılı bir öğrenci olarak mezun olan Pektaş, hiç vakit kaybetmeden Tuzla Estetikmed bünyesinde diyetisyen olarak göreve başlamıştır. Mesleki bilgilerini danışanlarına aktarmakla kalmayıp, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’ nde beslenme eğitimleri vermiştir. Ayrıca e-bebek Uzman Bilgisi programında gebelik ve emzirme döneminde beslenme ile ilgili canlı yayında merak edilen soruları cevaplamıştır. Sosyal medyayı etkili bir şekilde kullanan Diyetisyen Çağla Pektaş takipçilerine sağlıklı yaşam tavsiyeleri ve tarifleri sunmakla birlikte kendisi de sağlıklı beslenme& yaşam tarzıyla örnek olmaya çalışmaktadır. İlk hedefi kendini sürekli geliştirmek olan Pektaş, her fırsatta çeşitli konularda konferanslara katılarak bilgilerini güncellemektedir. Severek yaşadığı Tuzla’ da eksikliğini fark ettiği alan sporcu beslenmesi konusunda haznesine uluslararası geçerliliği olan belgeler eklemiştir.
Staj Yaptığı Kurumlar:
Özel Pendik Bölge Hastanesi
Şişli Florence Nightingale Hastanesi
İstanbul Florence Nightingale Hastanesi
İstanbul Cerrahi Hastanesi
İstanbul Bahçelievler Medical Park Hastanesi
Katıldığı Bilimsel Etkinlikler:
Uluslararası Fitness ve Beslenme Eğitimi
Besin Destekleri & Nutrigenetik Sempozyumu
Obeziteye Genel Bakış ve Metabolik Cerrahi Sempozyumu
Sports Nutrition Weekend
Bariatrik Cerrahide Multidisipliner Yaklaşım
Kariyer Günleri
Diyetisyen Kariyer Zirvesi
Tedavide ve Önlemede Kanser& Beslenme Semineri

Katıldığım E-Bebek Uzman Bilgisi Programı

E-bebek Uzman Bilgisi programında gebelik ve emzirme döneminde beslenme ile ilgili canlı yayında merak edilen soruları cevapladım. Çok faydalı bir program oldu, bir çok sorunuza cevap bulabilirsiniz. Programı izlemenizi tavsiye ederim. e-bebek-program-oncesi
happy-woman

65 Yaş Üzeri Büyüklerimize Ücretsiz Hizmet

Diyetisyen Çağla PEKTAŞ ve Estetik Center ekibi yaşlılara her zaman çok değer vermiştir. 65 yaş üzeri bireylere lazer ve iğneli epilasyon uygulamaları ücretsiz olarak yapılmaktadır. Diyetisyen Pektaş da 65 yaş üstü bireylerin beslenme programlarını gönüllü olarak oluşturmakta ve herhangi bir ücret almamaktadır. Ücretsiz hizmetimizden yaralanmak isteyen büyüklerimizin 0216 447 47 07 numaralı telefondan randevu talebinde bulunmaları gerekmektedir.